Produkcja nowoczesnego oświetlenia

Wystarczy pomysł - my zajmiemy się resztą!

Plafony sufitowe

Plafony sufitowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnego, wiszącego oświetlenia. Plafony mają tę zaletę, że nie zajmują dużo miejsca. Przymocowane bezpośrednio do sufitu mogą być zatem z powodzeniem stosowane w niskich lub małych pomieszczeniach, w których użytkowanie dużych lamp nie byłoby komfortowe. Plafony sprawdzają się również w miejscach, gdzie oświetlenie ma być dyskretne i rozproszone. Lampa typu plafon podobnie jak kinkiet boczny daje nastrojowe,  przytłumione światło, dzięki czemu ten typ oświetlenia jest chętnie wybierany do klimatycznych knajpek, domowych sypialni lub łazienek. Plafony dostępne w naszej ofercie są przy tym równie dekoracyjne, co klasyczne modele lamp, tak więc aranżacja salonu czy jadalni z wykorzystaniem plafonu będzie zarówno funkcjonalna, jak i efektowna.

Czym różni się plafon od lampy sufitowej?

Plafon sufitowy to płaskie oświetlenie, umieszczone najczęściej w centralnej części sufitu. Lampy natomiast mają bardziej bryłowy, trójwymiarowy kształt. Oba rodzaje oświetlenia są bardzo estetyczne, stanowią interesujący akcent wizualny w pokojach, sypialniach czy salonach. Pełnią takie same funkcje oraz są montowane w ten sam sposób, jednakże do niektórych pomieszczeń lepiej pasują plafony. Ponadto wielu klientów woli tego typu oświetlenie, gdyż lepiej współgra z aranżacją ich mieszkań bądź po prostu jest bardziej zgodne z ich gustem. Dostępne w naszej ofercie plafony sufitowe dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu każdy może znaleźć wśród nich produkt odpowiadający jego potrzebom i wymaganiom, zarówno związanym z funkcjonalnością, jak i wyglądem. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem na stronie.

Gdzie najlepiej sprawdzą się plafony sufitowe?

Plafony sufitowe, ze względu na oszczędną formę i szczelne przyleganie do powierzchni, są świetnym rozwiązaniem do niskich pomieszczeń. Dzięki temu, że praktycznie wcale nie zajmują miejsca, nie zmniejszają optycznie wnętrza. Co ważne nie wymagają także skomplikowanych zabiegów montażowych. Nasze plafony sufitowe podkreślają przede wszystkim stylistykę nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń. Mimo to, odpowiednio dobrane wzornictwo lampy sprawi, że będzie ona doskonale współgrała również z wnętrzami klasycznymi lub rustykalnymi. Tego typu oświetlenie zapewnia przyjemne, rozproszone światło, które nie męczy wzroku. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach, gdzie najważniejsze są relaks i odpoczynek. Dlatego też plafony na sufit doskonale sprawdzą się w sypialni, salonie, a także w pokoju dziecięcym.

Jak wymienić żarówkę w plafonie sufitowym

Płaskie plafony sufitowe są wyposażone w gładki klosz, który jest przymocowany do podstawy lampy śrubkami lub żabkami. Aby wymienić żarówkę w tego rodzaju plafonach, konieczne jest ręczne wyciągnięcie zapięć przy reflektorach lub zdemontowanie śrub za pomocą narzędzi. Po zdjęciu ruchomej obudowy lampy można bezpiecznie wymienić żarówkę na nową. W naszych plafonach, aby wymienić żarówkę wystarczy podważyć dyfuzor z plexi i delikatnie wyjąć z abażura, względnie odkręcić ozdobną nakrętkę mocującą i zdjąć dyfuzor. Zapraszamy do naszego showroomu w Warszawie.