You are currently viewing Jak oświetlić długi hol?

Jak oświetlić długi hol?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Oświetlenie odgrywa istotną rolę zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, jak i restauracjach czy hotelach. A hol lub przedpokój to pomieszczenie, które jest wizytówką wnętrza. Może robić wrażenie bądź wręcz przeciwnie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich lamp. Jak zatem dobrać odpowiednie oświetlenie do tego pomieszczenia? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w artykule.

Czym się kierować, wybierając lampy do holu?

Hol z założenia jest pomieszczeniem długim i przestronnym, ale także pozbawionym naturalnego światła. Dlatego też wybór odpowiedniego oświetlenia odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Najlepiej postawić na lampy wykonane na zamówienie, co pozwoli  dopasować je w 100% do potrzeb. Jednak przede wszystkim warto wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzone jest to pomieszczenie.

Jeśli jest zaaranżowany w stylu tradycyjnym, warto wybrać klasyczne oświetlenie np. w formie wiszących lamp. Hol jest długim pomieszczeniem, dlatego najlepiej, jeśli będzie ich kilka. Dzięki temu korytarz nie tylko wygląda efektownie, ale będzie również dobrze doświetlony i, co za tym idzie, funkcjonalny. Jeśli jest to hol urządzony w stylu tradycyjnym np. w hotelu, to warto wybrać nietuzinkowe żyrandole na zamówienie z Warszawy.

Z kolei gdy pomieszczenie jest urządzone w stylu nowoczesnym, to również mamy wiele opcji do wyboru. Nowoczesne oświetlenie jest zróżnicowane, co na pewno ułatwi wybór. Warto wykorzystać np. lampy ledowe, które zostaną symetrycznie rozmieszczone na suficie. Dodatkowo na ścianach możemy powiesić kinkiety, które estetycznie wyglądają i znakomicie doświetlają pomieszczenie. Możemy również wykorzystać przykuwające wzrok platfony. W  holu świetnie sprawdzi się również efektowne oświetlenie podłogowe, dzięki któremu pomieszczenie stanie się przytulne i nastrojowe.