You are currently viewing Jakie oświetlenie będzie pasować do wnętrz loftowych?

Jakie oświetlenie będzie pasować do wnętrz loftowych?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Wnętrza loftowe są proste i surowe. Obowiązuje pewien ascetyzm, dlatego styl jest oryginalny. Pokochaliśmy loft i urządzamy w nim przestrzenie. Moda przyszła ze Stanów Zjednoczonych, podyktowana była koniecznością zagospodarowania dawnych fabryk, dlatego wnętrze jest utrzymane w tym klimacie. Wymaga jednak doświetlenia przestrzeni.

Czym się charakteryzują wnętrza loftowe?

Styl loftowy wywodzi się ze starych fabryk. Charakteryzuje go prostota i surowość, ale też oryginalność. Wysokie, przestronne wnętrza z dużymi oknami, ceglanymi betonowymi ścianami i elementami szklanymi oraz metalowymi, stały się inspiracją do urządzania wielu wnętrz domów i mieszkań w kamienicach. Wnętrza rządzą się swoimi kolorami jak: szary, brązowy, srebrny, barwa drewna, przydymiony niebieski i czarny. Możemy wprowadzić dodatki w innym odcieniu, ale nie łącząc zbyt wielu kolorów. Jeśli chcemy w pełni urządzić przestrzenie w tym stylu, musimy dostosować wyposażenie. Meble powinny być z surowego drewna, z elementami metalowymi. Ważną rzeczą jest oświetlenie, z kilkoma źródłami światła w jednym pomieszczeniu.

Jakie oświetlenie będzie pasować do wnętrz loftowych?

Wnętrza loftowe nie mają standardowego oświetlenia, typy ozdobnych lamp czy kryształowych kloszy, ale najzwyklejsze, wiszące o ciekawym wyglądzie. W pomieszczeniu jest górne światło i boczny kinkiet, a w rogu stojąca lampa. Wiszące lampy producenta P.P.H.U. DOMAREX, są najwyższej jakości, o wzornictwie odpowiednim stylu loft. Mogą być usytuowane w centralnym punkcie, jak również w kilku miejscach na suficie. Dają wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego wykorzystywane są przez projektantów nie tylko w przestrzeniach domowych, ale i użytkowych. Urządzając przestrzeń, musimy wybrać również kinkiet, z gładkim abażurem. Jeśli nie możemy znaleźć odpowiedniego modelu, możemy zamówić u producenta, dzięki czemu będzie niepowtarzalny. Każdy element zostanie dopasowany do naszego wnętrza, lampy wiszącej i biurkowej.